Strona główna Rehabilitacja Bielsko
Fizykoterapia, masaż, rehabilitacja, metody terapeutyczne, bielsko
Zespół Barrego Polineuropatie
Opinie
Cennik
Kontakt:

Czechowice-Dziedzice
ul. Kolejowa 8
509-919-296

Lokalizacja gabinetu:Liczba odwiedzin:

 • Metody terapeutyczne:


 •     Wybrane metody terapeutyczne stosowane w naszym gabinecie:


  • Kinesiotaping

   Jest to metoda terapeutyczna polegająca na sensorycznym oddziaływaniu plastra Kinesio Tex na organizm w celu wykorzystania jego możliwości kompensacyjnych. Dzięki elastyczności i rozciągliwości plastrów Kinesio Tex tylko na długość, możliwa jest ich aplikacja na każdą część ciała z różnym napięciem zależnym od dysfunkcji. Dodatkową zaletą plastrów jest elastyczność i grubość która jest zbliżona do parametrów skóry a właściwości wodoodporne umożliwiają utrzymanie aplikacji przez kilka dni. Kinesiotaping ma bezpośrednie oddziaływanie na skórę, mięśnie ,stawy oraz układ limfatyczny. Stosując plaster Kinesio Tex na zmienioną chorobowo tkankę uruchamia się proces samoleczenia i przyspiesza się regeneracja organizmu, dlatego jego działanie jest długofalowe. Plastry Kinesio Tex nie zawierają żadnych leków a ich działanie terapeutyczne oparte jest na odpowiedniej technice naklejania. Ważnym atutem tej metody terapeutycznej jest to, że technika ta nie ogranicza ruchów w stawie i nie stanowi żadnej przeszkody w czynnościach dnia coodziennego.

  • Neuromobilizacje

   Jest to rodzaj terapii manualnej polegający na leczeniu zaburzeń tkanki nerwowej. W metodzie tej działa się bezpośrednio na układ nerwowy w celu usprawnienia jego ruchomości oraz elastyczności. Działanie takie ma na celu normalizację zakłóconej pobudliwości i intensywności procesów nerwowych , a dzięki temu pełniejsze przekazywanie informacji w organizmie i usprawnienie procesów regeneracyjnych. Terapia jest zazwyczaj dobrze tolerowana przez pacjentów a poprzez głębokie odprężenie napiętych tkanek szybko zmniejsza dolegliwości bólowe i często pozwala na niemal natychmiastową poprawę funkcji. Neuromobilizacje znajdują najczęściej zastosowanie m.in. w ostrych stanach bólowych i zapalanych, podrażnienu mięśni i więzadeł, zwłóknieniu i utracie elastyczności tkanki łącznej i nerwowej oraz w bólach napięciowych w obrębie jamy brzusznej.

  • PNF Proprioceptive Neuromuscular Facilitation

   Metoda terapeutyczna plegająca na wykorzystaniu proprioreceptorów, które znajdują się w mięśniach, stawach, narządach wewnętrznych itp. Głównym celem metody PNF jest reedukacja lub wypracowanie prawidłowej funkcji ruchowej, która została uszkodzona albo utracona w wyniku choroby. Jest to kompleksowa metoda oparta o najnowszą wiedzę z dziedziny neurofizjologii. Według filozofii PNF proponowana terapia ma być bezbolesna i funkcjonalna co oznacza, że jest oparta i wzorowana na naturalnych ruchach zdrowego człowieka. Każdy ruch odbywa się w płaszczyźnie skośnej w połączeniu z rotacją, co pozwala w pełni zaangażować włókna mięśniowe będące w osłabieniu lub skurczu, natomiast ruchy skrętne stosowane są w ćwiczeniach w celu pełniejszego wprowadzenia mięśni w działanie. Zastosowany opór podczas ćwiczeń na wiele grup mięśniowych wzmaga silne pobudzenie receptorów mięśniowo-stawowych co stwarza optymalne warunki do reedukacji uszkodzonej czynności ruchu. Metoda PNF znajduje zastosowanie w bardzo wielu jednostkach chorobowych, głównie z dziedziny neurologii i ortopedii.

  • Poizometryczna relaksacja mięśni

   Jest to specjalistyczna technika manualna tkanek miękkich, mająca na celu maksymalne rozciągnięcie oraz rozluźnienie mięśni. Poizometryczna relaksacja mięsni posiada dwa zadania: doraźne i długofalowe. Cel doraźny stanowi walka z bólem oraz z innymi skutkami przeciążenia statycznego mięśni ,zwalczanie podrażnienia mięśni oraz tkanki łącznej. Do zadania długofalowego należy przywracanie normalnej długości i elastyczności mięśniom przykurczonym oraz odzyskiwanie normalnego zakresu ruchu w stawach i zwalczanie w nich przeciążeń. Jest jedną z najskuteczniejszych technik medycyny manualnej, która łagodzi ból, poprawia elastyczność i długość mięśni a ponadto obniża napięcie mięśniowe.

  • Ćwiczenia oporowe i równoważne z zastosowaniem przyborów Thera-Band:

   Ćwiczenia z piłkami i taśmami Thera-Band są prosta i niezawodną metoda terapeutyczną stosowaną w rehabilitacjii. Wykorzystywane są w każdej grupie wiekowej m.in. do korekcji wad postawy, wzmocnienia oraz rozluźnienia mięśni grzbietu, zwiększenia ruchomości w stawach a także w schorzeniach neurologicznych. Terapeutyczny koncept Thera-Band jest formą treningową wykorzystującą reakcje reflektoryczne i wpływy zewnętrzne na aparat ruchu. W celu wyrobienia reakcji nerwowo-mięśniowych stosowany jest specjalny rodzaj treningu podporządkowanego pod indywidualne potrzeby pacjenta. Niezbędne staje się tu wyćwiczenie koordynacji, równowagi oraz reakcji różnicowania. Głównym celem treningu jest praca na tzw. otwartych lub zamkniętych łańcuchach mięśniowych gdzie wzajemnie na siebie oddziaływają: gibkość, siła, wytrzymałość oraz możliwości koordynacyjne. Z tego względu podczas jednego ćwiczenia możemy osiągnąć wiele celów treningowych.

  Powrót do poprzedniej strony

  PROMOCJA !
  Przy zakupie karnetu na 6 masaży - 7 masaż gratis!
  Przy zakupie karnetu na 10 masaży - 11 i 12 masaż gratis !