Strona g│ˇwna Rehabilitacja Bielsko
Fizykoterapia, masa┐, rehabilitacja, metody terapeutyczne, bielsko
Zespˇ│ Barrego Polineuropatie
Opinie
Cennik
Kontakt:

Czechowice-Dziedzice
ul. Kolejowa 8
509-919-296

Lokalizacja gabinetu:Liczba odwiedzin:

Fizykoterapia:

 • W naszym gabinecie fizykoterapią leczymy:

  - Zespoły bólowe w przebiegu chroby zwyrodnieniowej stawów kregosłupa
  - Dyskopatie
  - Choroby zwyrodnieniowe stawów
  - Nerwobóle i zespoły uciskowe
  - Zespoły naczyniowe
  - Stany po urazach narządu ruchu
  - Zespoły przebiegające ze wzmożonym napięciem mięśniowym
  - Zaburzenia wegetatywne
  - Obrzęki, wynaczynienia podskórne i śródmięśniowe
  - Zaniki mięśniowe
  - Półpasiec
  - Bóle pooperacyjne
  - Zapalenia okołostawowe
  - Bóle stawów i zespoły bólowe w przebiegu RZS i ZZSK
  - Zaburzenia krążenia obwodowego
  - Rwa kulszowa

  Oraz inne dysfunkcje.

 • Prądy diadynamiczne

  Zabiegi z użyciem prądów diadynamicznych mają zastosowanie przy: nerwobólach, chorobach zwyrodnieniowych stawów, w niedokrwieniu tkanek, zanikach mięśniowych. Mają działanie przeciwbólowe, przekrwienie oraz zmniejszają napięcie mięśniowe.

 • Prąd galwaniczny

  Galwanizacja jest zabiegiem elektroleczniczym, w którym wykorzystuje się prąd stały.Działanie lecznicze galwanizacji związane jest z różnym sposobem ułożenia elektrod. W zależności od metod można uzyskać zmniejszenie pobudliwości nerwów,działanie przeciwbólowe i przeciwzapalnie oraz rozszerzenie naczyń krwionośnych.

 • Prądy interferencyjne

  W zależności od wybranych parametrów można uzyskać efekt przeciwbólowy, zwiększający przekrwienie i odżywienie tkanek lub rozluźniający, a także różne ich kombinacje. Zabieg stosowany w leczeniu: zmian zwyrodnieniowych stawów kończyn, zespołów bólowych kręgosłupa, zaników mięsni w wyniku bezczynności, stanów pourazowych i pooperacyjnych mięśni, reumatyzmu tkanek miękkich, nerwobólów.

 • Prąd Kotz’a

  Prądy Kotza stosowane są najczęściej w sporcie jako metoda wspomagania treningu siłowego lub wytrzymałościowego mięśni. Stymulacji wg Kotz’a poddają się mięsnie prawidłowo unerwione a metoda jest całkowicie bezbolesna.


 • Prądy impulsowe TENS

  Są to prądy silnie działające przeciwbólowo a ich działanie oparte jest na wygaszaniu bólu przez stymulację nerwów. Zabieg stosowany w leczeniu: zespołów bólowych mięśni, zespołów bólowych kręgosłupa i stawów, nerwobólów. Dodatkowym zjawiskiem występującym przy stymuacji metodą TENS jest zwiększenie produkcji endorfin w ośrodkach cun.


 • Prąd impulsowy Traberta

  To metoda, w której wykorzystuje się przerywany prąd galwaniczny o prostokątnym kształcie impulsu i stałych parametrach. Działa silnie bodźcowo, uśmierzając ból i poprawiając krążenie. Prądy te stosuje się w leczeniu zespołów bólowych, chorobie zwyrodnienowej stawów oraz przy zaburzeniach krążenia obwodowego.


 • Elektrostymulacja

  Metoda polegająca na pobudzaniu mięśni za pomocą impulsowego prądu elektrycznego. Zabieg wywołuje kontrolowany skurczu mięśnia z pominięciem części lub całego układu nerwowego odpowiedzialnego za skurcz w prawidłowych warunkach. Znajduje szerokie zastosowanie w chorobach neurologicznych, kiedy przewodzenie impulsów nerwowych do mięśni jest zaburzone. Zabieg stosowany w leczeniu: osłabienia siły mięśni, częściowych uszkodzeń nerwów obwodowych, zaników mięśniowych, wtórnych efektów porażeń wiotkich mięśni.


 • Okłady borowinowe

  Borowina jest naturalnym surowcem leczniczym. Działanie okładów borowinowych polega na miejscowym przegrzaniu tkanek oraz leczniczym działaniu składników organicznych zawartych w borowinie, które penetrują przez skórę do organizmu. Okłady z borowiny rozszerzają naczynia krwionośne poprawiając obieg krwi w organizmie a dzięki rozgrzaniu i rozluźnieniu mięśni oraz stawów redukują uczucie bólu. Stosowana jest przy schorzeniach reumatycznych, pourazowych, stanach bólowych i zapalnych. Wygodna forma plastrów borowinowych zapewnia Pacjentowi komfort wykonywanego zabiegu.


 • Jonoforeza

  Jonoforeza polega na wprowadzeniu przez sk├│r─Ö do tkanek okre┼Ťlonego leku za pomoc─ů pr─ůdu sta┼éego. Wskazaniami do jego stosowania mog─ů by─ç np.: przykurcz spowodowany blizn─ů, utrudniony zrost kostny, nerwob├│le, zesp├│┼é rwy kulszowej, stany zapalne staw├│w.


 • Pole magnetyczne

  Pole magnetyczne korzystnie oddzia┼éuje na stan zdrowia i samopoczucie. Zwi─Öksza aktywno┼Ť─ç cz─ůsteczek i przyspiesza metabolizm kom├│rek. Poza tym rozszerza naczynia krwiono┼Ťne, zmniejsza krzepliwo┼Ť─ç krwi oraz zdolno┼Ť─ç p┼éytek krwi do zlepiania si─Ö i zwi─Öksza wychwytywanie tlenu. Dzi─Öki takiemu dzia┼éaniu zmienne pole magnetyczne przyspiesza gojenie si─Ö tkanki kostnej i jest szczeg├│lnie przydatne w tzw. z┼éamaniach rzekomych, a tak┼╝e wtedy, gdy ko┼Ť─ç nie zrasta si─Ö w normalnym terminie. Dzia┼éa r├│wnie┼╝ bardzo dobrze przy dolegliwo┼Ťciach zmian zwyrodnieniowych staw├│w i kr─Ögos┼éupa, rwy kulszowej, stanach pourazowych. Pole magnetyczne dzia┼éa r├│wnie┼╝ u┼Ťmierzaj─ůco na b├│l, kt├│ry ust─Öpuje na d┼éu┼╝szy okres, czego nie obserwujemy przy zastosowaniu innych ┼Ťrodk├│w. Sukces terapii magnetycznej zale┼╝y od wielu czynnik├│w: od jednostki chorobowej, d┼éugo┼Ťci jej trwania, si┼éy pola magnetycznego i od okresu takiej terapii. Im d┼éu┼╝sza terapia i silniejsze pole magnetyczne, tym efekty s─ů lepsze i szybsze.


 • Ultrad┼║wi─Öki

  Ultrad┼║wi─Öki s─ů to fale akustyczne o wysokiej cz─Östotliwo┼Ťci. Tkanka na┼Ťwietlana tego typu falami podlega mikromasa┼╝owi, kt├│rego efektem jest zwi─Ökszona temperatura, przyspieszone mikrokr─ů┼╝enie. Takie dzia┼éanie wp┼éywa na organizm cz┼éowieka, poprzez zmiany stanu koloidalnego bia┼éek, zwi─Ökszenie elastyczno┼Ťci wi─Özade┼é i ┼Ťci─Ögien, przyspieszenie gojenia si─Ö ran i zaznaczone wyra┼║nie efekty przeciwb├│lowe oraz rozlu┼║niaj─ůce. Fala ultrad┼║wi─Ökowa s┼éu┼╝y r├│wnie┼╝ do miejscowego aplikowania r├│┼╝nych ┼Ťrodk├│w farmakologicznych maj─ůcych posta─ç ┼╝elu lub ma┼Ťci. Zabieg ten nazywamy fonoforez─ů, pozwala on na uzyskanie du┼╝ego miejscowego st─Ö┼╝enia lek├│w przeciwb├│lowych i przeciwzapalnych.


 • Laser biostymulacyjny

  Laser biostymulacyjny to laser ma┼éej mocy nie przekraczaj─ůcy kilkudziesi─Öciu miliwat├│w. Promienie wytwarzane przez laser tego typu wykazuj─ů w┼éa┼Ťciwo┼Ťci lecznicze, przeciwzapalne poprzez przyspieszenie resorbcji obrz─Ök├│w i wysi─Ök├│w, popraw─Ö mikrokr─ů┼╝enia, rozszerzenia naczy┼ä krwiono┼Ťnych. Dzia┼éanie lecznicze i przeciwb├│lowe lasera biostymulacyjnego polega na wywo┼éaniu drga┼ä atom├│w w na┼Ťwietlonych kom├│rkach i tkankach. Efekt przeciwb├│lowy powoduje liczne zjawiska, w tym wzmo┼╝enie wydzielania endorfin, przyspieszona regeneracja tkanek. Laseroterapia mo┼╝e by─ç stosowana w formie monoterapii jak i terapii skojarzonej, np. z farmakoterapi─ů czy innymi zabiegami z fizykoterapii. Jest stosowana coraz szerzej. Potwierdzona jest jej efektywno┼Ť─ç, bezbolesno┼Ť─ç, aseptyczno┼Ť─ç, szybko┼Ť─ç, brak przeciwwskaza┼ä wiekowych i efekt├│w ubocznych.Strona główna E-mail Mapa strony

Powrót do poprzedniej strony

PROMOCJA !
Przy zakupie karnetu na 6 masaży - 7 masaż gratis!
Przy zakupie karnetu na 10 masaży - 11 i 12 masaż gratis !