Strona główna Rehabilitacja Bielsko
Fizykoterapia, masaż, rehabilitacja, metody terapeutyczne, bielsko
Zespół Barrego Polineuropatie
Opinie
Cennik
Kontakt:

Czechowice-Dziedzice
ul. Kolejowa 8
509-919-296

Lokalizacja gabinetu:Liczba odwiedzin:

 • Artykuły:
 •    

 • Skuteczna walka z problemami bĂłlu krÄ™gosĹ‚upa wedĹ‚ug metody Robina McKenziego
  Zespoły bólowe kręgosłupa i kończyn są obecnie jedną z najczęstszych przypadłości chorobowych dzisiejszego społeczeństwa, często są wiec nazywane problemem masowym. Pacjenci z takimi problemami są codziennością wielu przychodni, poradni i gabinetów.
 • Czytaj dalej


     

 • Charakterystyka kliniczna i etiopatogeneza zespołu Guillaina - Barrego
  Zespół Guillaina - Barrego (GBS) został opisany w 1916 r. jako uleczalne zapalenie wielokorzeniowo - wielonerwowe przez Guillaina, Barrego i Strohla. Zespół ten jest ostrą zapalną demielinizacyjną, znacznie rzadziej aksonalną poliradikuloneuropatią o nieznanej przyczynie, powstającą z udziałem mechanizmów immunologicznych. GBS jest chorobą występującą niezależnie od pór roku, dotykającą osoby w każdym wieku. W przypadku populacji dziecięcej zaobserwowano pewną sezonowość - ok. 40% zachorowań na wiosnę i ok. 30% w okresie jesiennym. Można sądzić, że spowodowane to jest częstszymi zakażeniami górnych dróg oddechowych w tych porach roku.
 • Czytaj dalej


     

 • Polineuropatie
  Polineuropatie - zespoły zajęcia wielu nerwów na tle niezapalnym lub znacznie rzadziej - zapalnym mogą występować z wielu rozmaitych przyczyn, które nie zawsze udaje się łatwo ustalić. W wielu przypadkach przyczynę tę można zdiagnozować badaniem klinicznym jednak dość często samo rozpoznanie polineuropatii zapoczątkowuje długie i żmudne postępowanie diagnostyczne mające na celu wykrycie jej właściwego podłoża. Jest to bardzo znaczące dla leczenia, a często również dla dalszych losów chorego.

  Czytaj dalej • Powrót do strony głównej

  PROMOCJA !
  Przy zakupie karnetu na 6 masaży - 7 masaż gratis!
  Przy zakupie karnetu na 10 masaży - 11 i 12 masaż gratis !